Německo pochovalo hrdinnou dívku

- Aktuality autor: var

Davy lidí se v Německu naposledy rozloučily se studentkou Tugce Albayrakovou, která zemřela na následky zranění utržených při bránění dvou dívek. Ty osudnou noc 15. listopadu v Offenbachu nad Mohanem obtěžovala skupina mužů. 

23letá Tugce Albayraková zemřela, když bránila dvě teenagerky před skupinou násilníků

23letá Tugce Albayraková zemřela, když bránila dvě teenagerky před skupinou násilníků,zdroj: Profimedia.cz

Studentka pedagogiky podle německých médií zaslechla, jak na toaletě restaurace rychlého občerstvení někdo volá o pomoc. Skupina mužů tam údajně obtěžovala dvě teenagerky, a Albayraková je přišla bránit. 

Jeden z mužů ji prý později napadl na parkovišti a udeřil kamenem nebo pálkou do hlavy. Albayraková poté upadla do kómatu. Zemřela minulý pátek v den svých 23. narozenin poté, co rodina svolila, aby ji lékaři odpojili od přístrojů. 

Stovky truchlících navštívily smuteční obřad v mešitě ve Wächtersbachu, kde sídlí místní turecko-islámský spolek. Smutečního rozloučení se zúčastnili i předseda hesenské vlády Volker Bouffier a turecký velvyslanec v Německu Hüseyin Avni Karslioglu. Po obřadu bylo tělo mladé ženy převezeno k pohřbení do její nedaleké domovské obce Soden-Salmünster. Pohřbu se zúčastnilo na 1500 lidí. 

Kvůli incidentu je ve vazbě 18letý mladík. Spolkový prezident Joachim Gauck uvažuje, že dívce udělí posmrtně medaili. 

Tagy: smrt Německo znásilnění Turecko islám kriminalita

Zdroje: ČTK