Merkelová v dubnu krátce navštíví Prahu

- Aktuality autor: Michal Polák

Na návštěvu České republiky přijede 3. dubna německá kancléřka Angela Merkelová. Dnes to dnes řekl mluvčí české vlády Michal Schuster. Merkelovou pozval do Prahy premiér Petr Nečas, program návštěvy se v současnosti připravuje.

Podle našich informací  je ale pravděpodobné, že pobyt německé političky bude krátký, v Praze patrně stráví několik hodin. Na chystanou návštěvu Merkelové upozornil dnes Český rozhlas.

Německo je spolu s Francií hlavním motorem řešení finančních potíží, s nimiž se v současnosti potýká eurozóna. Problémům má v budoucnu předcházet mimo jiné nová smlouva o fiskálním paktu, k níž se však zatím Česko spolu s Británií jako jediné dva členské státy unie nepřipojily.

Kancléřka do české metropole přijede v roce 20. výročí od podpisu smlouvy o spolupráci mezi oběma zeměmi. Letos se také připomíná 15. let od podpisu česko-německé deklarace o vzájemných vztazích, která napomohla Praze i Berlínu k vyrovnání se s palčivou historií a naopak je nasměrovala do budoucna. Vztahy obou zemí tak politici obou zemí opakovaně označují za nejlepší v historii.

Lze tedy předpokládat, že Petr Nečas a Angela Merkelová se při pražském setkání zaměří hlavně spíše na současnost a potíže, kterým čelí EU.

Tagy: Praha Merkelová návštěva

Zdroje: ČTK