Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Londýn přitahuje emigranty jako magnet

Londýn přitahuje emigranty jako magnet
Ilustrační snímek | zdroj: ThinkStock

Londýn je pro imigranty, kteří hledají práci v zahraničí, vůbec nejpřitažlivějším městem na světě, píše deník The Financial Times. Britská metropole co do popularity předběhla dokonce tak oblíbená města, jako jsou New York, Paříž a Madrid. 

Žebříček popularity měst sestavili odborníci z Boston Consulting Group a The Network na základě ankety, které se zúčastnilo 200 tisíc lidí z 189 zemí. Za nejpřitažlivější zemi označila většina potenciálních migrantů Spojené státy, na druhém místě se ocitla Británie a na třetím Kanada.

Co se týká měst, tak pořadí je poněkud jiné. Nejvíc lidí by volilo Londýn (16 procent dotázaných), do New Yorku by se přestěhovalo za prací 12,2 procenta účastníků ankety a do Paříže 8,9 procenta.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že nejmobilnější jsou technické profese, nejmenší chuť do stěhování do jiného státu mají zase pracovníci sociální sféry.

O stěhování přitom uvažují i obyvatelé zemí s vysokou životní úrovní. Pracovat v zahraničí by chtělo více než 90 procent Francouzů a Holanďanů, ve Švýcarsku je to 75 procent a v Británii 44 procent.

Zdroje:
Vlastní, The Financial Times