Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Lessy: Pan ministr mě vyhodil na chodník

Lessy: Pan ministr mě vyhodil na chodník
zdroj: Mediafax

Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl bývalý policejní prezident Petr Lessy. Přiznal, že ho odchod od policie mrzí, zároveň ale také zdůraznil, že jí i bez něj čeští občané mohou důvěřovat.

„Hledám, kde bych mohl uplatnit svou kvalifikaci, hlavně v právních službách. několik nabídek mám,“ odpověděl Lessy na otázku, zda ho už po nemoci čeká nějaké zaměstnání. „U policie už nejsem, protože pan ministr mě vyhodil na chodník,“ prohlásil.

Počítal jsem s tím, že mě donutí odejít

Lessy uvedl, že svou práci měl velmi rád, jelikož byl u policie od roku 1990. „Že ale přijde tato rána, s tím jsem počítal. přesto to se mnou samozřejmě zahýbalo,“ uznal bývalý policejní prezident.

„Bylo velmi zajímavé, když jsem na svém autě, které používám bez řidiče, našel více součástek, než tam má být,“ řekl Lessy s tím, že nebyla dokončena prohlídka, jelikož byl dříve vyhozen. Bylo to ale elektronické zařízení, tudíž pravděpodobně šlo o odposlechy. V době manipulace s elektroinstalací byl Lessy v Poslanecké sněmovně.

Bývalý policejní prezident si podle svých slov přál, aby policie byla nezávislá a dělala to, co má. Přestože už tam nepůsobí, je přesvědčen, že české policii je možné věřit. Lessy sám je obviněn z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby. „Bylo to nedůstojné,“ popsal Lessy, jak mu bylo obvinění předáno.

Zdroje: