Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes -1°C Slabé sněžení

Legenda Douda: Protidrogoví John a Bém zabránili katastrofě

Legenda Douda: Protidrogoví John a Bém zabránili katastrofě
zdroj: Archiv

Přítomnost Radka Johna a Pavla Béma ve sněmovně je skvělou zprávou pro známého protidrogového experta Ivana Doudu. Mohou prý zamezit politikaření, které protidrogovému boji výrazně škodí.

Dlouholetý pražský primátor Pavel Bém i lídr Věcí veřejných a nastávající ministr vnitra Radek John se dají považovat za zakladatele boje proti drogám v Česku. Každý z nich k boji přispěl svým specifickým dílem.

Zatímco John se proslavil jako autor románu Memento, který jako první popsal zevnitř pražskou drogovou scénu, Bém jako lékař stál u zrodu současné koncepce boje proti drogám.

To, že se nyní oba setkají ve sněmovních lavicích, navíc v rámci vládní trojkoalice, považuje za skvělou zprávu další z mužů, kteří v Česku na zelené louce stavěli nynější protidrogovou politiku, zakladatel pražského centra Drop In Ivan Douda.

Zatímco John téma zásadně popularizoval vahou své osobnosti spisovatele a scénáristy, Bém prý do protidrogového boje vložil svou neuvěřitelnou pracovitost. „I díky tomu tady dnes nemáme drogovou katastrofu, ale systém, kterým se můžeme chlubit po celém světě," zhodnotil přínos obou politiků pro ParlamentníListy.cz Douda.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,460 21,580
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma