Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 15°C Polojasno

Legenda Douda: Protidrogoví John a Bém zabránili katastrofě

Legenda Douda: Protidrogoví John a Bém zabránili katastrofě
zdroj: tisková zpráva

Přítomnost Radka Johna a Pavla Béma ve sněmovně je skvělou zprávou pro známého protidrogového experta Ivana Doudu. Mohou prý zamezit politikaření, které protidrogovému boji výrazně škodí.

Dlouholetý pražský primátor Pavel Bém i lídr Věcí veřejných a nastávající ministr vnitra Radek John se dají považovat za zakladatele boje proti drogám v Česku. Každý z nich k boji přispěl svým specifickým dílem.

Zatímco John se proslavil jako autor románu Memento, který jako první popsal zevnitř pražskou drogovou scénu, Bém jako lékař stál u zrodu současné koncepce boje proti drogám.

To, že se nyní oba setkají ve sněmovních lavicích, navíc v rámci vládní trojkoalice, považuje za skvělou zprávu další z mužů, kteří v Česku na zelené louce stavěli nynější protidrogovou politiku, zakladatel pražského centra Drop In Ivan Douda.

Zatímco John téma zásadně popularizoval vahou své osobnosti spisovatele a scénáristy, Bém prý do protidrogového boje vložil svou neuvěřitelnou pracovitost. „I díky tomu tady dnes nemáme drogovou katastrofu, ale systém, kterým se můžeme chlubit po celém světě," zhodnotil přínos obou politiků pro ParlamentníListy.cz Douda.

Celý článek na ParlamentniListy.cz