Dnes je čtvrtek 2. února 2023., Svátek má Nela
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

Křest desky Honzy Roušara již tento pátek!

Křest desky Honzy Roušara již tento pátek!
zdroj: tisková zpráva

Již tento pátek proběhne očekávaný křest alba Honzy Roušara spojený s benefičním koncertem.  Jisté je jedno, vzhledem k tomu, že na tvorbě desky se podíleli muzikanti tělem i duší, můžeme se těšit na opravdovou hudební lahůdku. 

Na desce, která nese tematický název „Honza Roušar a hosté - věnováno českému svazu hemofiliků“ se můžete těšit na Evu Dvořákovou, Ivanu Korolovou, Martinu Trchovou , Naďu Válovou, Jakuba Hübnera, Ondřeje Rumla, Rudu z Ostravy, Václava Tobrmana a samozřejmě na Honzu Roušara. Uslyšíte zhudebněné texty autorů Jarmily Moosové, Ester Kočičkové, Petry Vítkové, Aleše Nováka, Miloně Čepelky a Václava Tobrmana. Aranží většiny písní se ujala skvělá Eliška Linhartová. A stejní interpreti se na vás těší i na benefičním koncertu, kde Miloň Čepelka Honzovo album pokřtí. Ruda z Ostravy a Václav Tobrmana se navíc ujmou i role moderátorů večera.

Honza celou desku i křest pojal charitativně - jedná o benefiční projekt na podporu lidí se špatnou srážlivostí krve. Výtěžek z prodeje vstupenek na koncert se křtem alba a následným prodejem cd půjde na konci roku českému svazu hemofiliků.

ruml-03 zdroj: tisková zpráva

"Rád bych touto cestou moc poděkoval všem, co se podíleli na tomto cd.  Myšlenka natočit benefičnií cd vznikla už před dvěma lety. V té době jsem začal hrát na různých dobročinných akcích. Díky tomu mě napadlo, že bych mohl vymyslet i vlastní projekt, který někomu pomůže a ta cílová skupina byla jasná. Český svaz hemofiliků pro mě v minulosti udělal hodně. Jako malej kluk jsem se účastnil dětských letních táborů pro hemofiliky. Tam jsem poprvé držel v ruce kytaru  a od Matyho Madlika, což byl hemofilik, který bohužel už není mezi námi, jsem se naučil první akordy.  Naším cílem je prostřednictvím koncertu, prodeje cd a sponzorských daru od partnerů projektu, vybrat natolik velkou částku, aby pokryla například realizaci rekondičního pobytu pro hemofiliky v zahraničí.“ říká Honza.

Koncert a křest cd proběhne na  mezinárodní den hemofilie 17.4.2015 a uskuteční se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana od 19:00. Tak dorazte, užijte si porci skvělé muziky a zároveň podpořte dobrou věc!

Cena vstupenky je 400 Kč včetně cd (200 Kč bez cd)

Nástrojové obsazení:

Eliška Linhartová - bicí souprava
David Vostrý - perkuse
Honza Pulkert - basová kytara
Václav Tobrman - piano a melodika
Radek Kašpar - saxofon
Ríša Klíma - housle a mandolína
Lukáš Klíma - housle
Honza Roušar - akustická kytara
Stanislav Jelínek - elektrická kytara

Všichni zmínění aktéři spolupracovali na albu bez nároku na honorář.