Kamion při sjezdu do Mohelnice narazil do domu

- Aktuality autor: Jan Pastor

Až do objektu soukromé firmy vrazil kamion, kterému dnes ráno při sjezdu z kopce u Mohelnice na Šumpersku selhaly brzdy. Automobil nezastavil ani záchytný pás, který se pod sjezdem pro podobné případy nachází.

Do domu vjel celou přední částí kabiny. Třiapadesátiletého řidiče zaklíněného ve voze museli vyprostit hasiči. S vážným zraněním jej předali záchranářům. Řekl to mluvčí olomouckých krajských hasičů Zdeněk Hošák.

"Řidič nákladního auta sjížděl směrem od Hradce Králové do Mohelnice. Při sjezdu z kopce proletěl záchytným pásem, zoral kukuřičné pole a narazil do plotu soukromé společnosti. Na dvoře nabral ještě velkoobjemový kontejner a i s ním narazil do budovy soukromé společnosti," uvedl Hošák.

Podle záchranářů měl řidič obrovské štěstí

Poté, co se muže podařilo hasičům z vozu vyprostit, jej záchranáři převezli vrtulníkem do nemocnice. "Převáželi jsme jej ve stabilizovaném stavu, s podezřením na poranění břicha a možné poranění bederní páteře. Předali jsme jej natraumatologické centrum fakultní nemocnice," řekl náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Podle záchranářů měl řidič obrovské štěstí. Z domu po nárazu trčely ven dvě třetiny návěsu. Při nehodě, která se stala kolem 06:00, nebyl nikdo jiný zraněn. Do výrobní haly soukromé firmy totiž lidé nastupovali do práce až na 07:00.

Tagy: autonehoda kamion mohelnice

Zdroje: ČTK