Mladík, který vydíral rodiče Aničky, skončil ve vazbě

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Okresní soud Plzeň-jih v sobotu poslal do vazby čtyřiadvacetiletého muže z Plzně, který je podezřelý z vydírání rodičů ztracené devítileté Anny Janatkové z Prahy.

Mladík je proto stíhán za pokus o útisk a podvod, za což mu hrozí až dvouleté vězení. Oznámila to policie.

Policisté zjistili, že muž od 11. do 22. listopadu zaslal otci pohřešované dívky na mobilní telefon celkem 94 krátkých textových zpráv. Za informace o dítěti chtěl 250 tisíc korun.

Nestojím o celou nabízenou odměnu, zkoušel to mladík

Policisté muže zadrželi v pátek v chatové oblasti u Stodu na jižním Plzeňsku, k činu se přiznal. V textových zprávách rodičům například napsal, že nechce mít nic s policií či že nestojí o celou odměnu, kterou otec dítěte nabídl, uvedl mluvčí plzeňské policie Libor Pilař. 

Devítiletá dívka zmizela 13. října v pražské Troji. Naposledy byla viděna v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy. Od té doby pátraly po holčičce desítky policistů, městských strážníků i vojáků, hasičů a psovodů. 

3,5 milionu - lákadlo pro vyděrače

Rodiče dívky nabídli odměnu 3,5 milionu korun tomu, kdo dívku zachrání, či za informace vedoucí k člověku, který stojí za jejím zmizením. Krátce poté se ale rodině ozvali vyděrači, kteří chtěli její tísnivé situace zneužít. 

Policisté kromě případu z Plzně vyšetřují v souvislosti s výzvou rodičů pohřešované Anny i další případ vydírání. Minulý týden policie oznámila, že vypátrala a obvinila z vydírání dívčiných rodičů jednatřicetiletého muže z Ostravy.

Údajně od nich požadoval peníze a rovněž vyhrožoval násilím na dívce. Policie ho stíhá na svobodě, za přečin vydírání mu hrozí vězení v délce šest měsíců až čtyři roky nebo peněžitý trest.

Tagy: pohresovana anicka

Zdroje: ČTK