Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

Hadí horor ve vlaku

Hadí horor ve vlaku
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Po zastávce ve městě Quang Ngai kontroloval průvodčí lístky, když si všiml, že se pod sedadlem nacházejí živé kobry. Pasažéři v hrůze utíkali, když se ve vlaku do vietnamské Hanoje našly desítky jedovatých kober.

Lidé začali prchat. Zmizet se podařilo i pašerákovi, který hady převážel v síťových taškách. Kobry jsou velmi jedovaté a jejich kousnutí může dospělého člověka zabít během půl hodiny, píše server novinky.cz.

"Některé byly opravdu velké a vypadaly strašidelně. Většina lidí utekla, ale pár lidí se na ně chtělo podívat. A kobry se začaly zvedat. Pak přišli policisté a odnesli je," řekl jeden z pasažérů.

Šéf úřadu na ochranu přírody nebyl schopen potvrdit, kolik hadů v taškách bylo. Celková váha dosáhla až 45 kilogramů. Úřady se domnívají, že ohrožení plazi byli určeni pro hanojské restaurace.

Delikatesa

Hadí maso je ve Vietnamu považováno za lahůdku. Bývá spojováno s mužností a říká se, že posiluje mužskou potenci. Velká kobra může být v restauraci k dostání v přepočtu až za 8 800 Kč. Tradičně to probíhá tak, že si zákazník vybere, kterého hada chce. Ten je pak před jeho zraky zabit. Jídlo poté začíná nápojem z kobří krve.