Francii zaplavili útočící klauni

- Aktuality autor: var

Na různých místech Francie útočí v ulicích násilníci převlečení za klauny. Za bizarní zábavou údajně stojí výzvy na sociálních sítích.

Být za klauna je mezi násilníky nová móda

Být za klauna je mezi násilníky nová móda,zdroj: ThinkStock

Dosud nejnásilnější incident se udál v noci na neděli ve městě Montpellier na jihu Francie, kde muž v masce klauna zasadil 30 ran železnou tyčí pětatřicetiletému muži. 

Policie v sobotu také na jihu Francie zatkla 14 nezletilců, kteří v převlečení za klauny a vyzbrojeni pistolemi, noži a baseballovými pálkami vylekali obyvatele města Agde. Ve zdejším departementu Hérault se v noci na dnešek na různých místech stali obětí "strašících klaunů" také tři řidiči, kteří podali žaloby na neznámé pachatele. Již v pondělí v tamním městě Marseillan mladík s maskou "agresivního klauna" poškodil na ulici jednomu řidiči auto. 

Jev se šíří po Facebooku a objevil se, i když v menší míře, i v oblasti Paříže a na severu země. Například v tamním Pas-de-Calais byl v minulých dnech odsouzen k šesti měsícům podmíněného vězení devatenáctiletý muž, který v převlečení za klauna vyhrožoval kolemjdoucím klackem, který se podobal dlouhému noži. 

Jev s útočícími klauny zaznamenaly i Spojené státy a Británie. Podle francouzského tisku se situace může zhoršovat s blížícím se svátkem Halloween, při kterém je běžné se převlékat do kostýmů, které nahánějí strach. 

Tagy: Francie Facebook USA násilí kriminalita cirkus sociální sítě

Zdroje: ČTK