Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 2°C Oblačno

Dobeš neumí anglicky. U maturity by pohořel

Dobeš neumí anglicky. U maturity by pohořel
zdroj: Mediafax

Někteří čeští ministři nevládnou anglickým jazykem, což je velmi znevýhodňuje při jednáních EU. Řada důležitých rozhodnutí totiž padá na neformálních schůzkách, kde chybí tlumočníci. Nejhůř na tom je ministr vnitra Jan Kubice.

Někteří čeští ministři jsou na tom se znalostí cizích jazyků víc než bídně. Na domácích jednáních vlády to jistě nevadí, ale na jednání EU jde o obrovský handicap. Celá řada jednání na půdě EU probíhá na neformální úrovni a tedy bez tlumočníků. V tu chvíli řada šéfů resortů pohoří. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN).

Kubice, Pospíšil, Dobeš. Trojice nejhorších

Absolutně nejhůř je na tom se znalostí angličtiny ministr vnitra Jan Kubice, který ovládá jen základy ruštiny a trochu angličtiny. Stejně bídně je na tom se znalostí jazyků ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Maturitu z angličtiny by nesložil ani ministr školství Josef Dobeš (VV). Ten přitom plánuje, že jazykové znalosti dětí budou testovány už v pátých a devátých třídách.

„Hlodá ve mně červíček, že by v devítkách, ale i v pátých třídách, měla být při testování varianta pro angličtinu, a to němčina a francouzština," prohlásil Dobeš v rozhovoru pro LN.

Dobeš se prý angličtinu doučuje a pravdou je, že zatím ji ani nepotřeboval, protože se nedostavil na žádné z letošních jednání EU. Údajně z důvodů nemoci.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma