Dnes je neděle 14. prosince 2025., Svátek má Lýdie
Počasí dnes 0°C Mlha

ČSÚ: Do Středních Čech jezdí více turistů

10. 5. 2011 – 11:05 | Zpravodajství | Danica Klein

ČSÚ: Do Středních Čech jezdí více turistů
zdroj: tisková zpráva

Ve středních Čechách zejména přibyli zahraniční turisti. V prvním čtvrtletí přenocovalo v hotelech a penzionech v regionu 109.280 hostů, což představuje proti stejnému období loňského roku nárůst o 8,6 procenta. Zvýšil se i počet přenocování, o 6,5 procenta na 252.838 noclehů.

Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Bilanci zlepšili zejména zahraniční návštěvníci, jichž do středních Čech zavítalo 25.238. V meziročním srovnání to představuje nárůst o více než deset procent. Vedle cizinců se však zvýšil i počet domácích hostů, a to o 8,1 procento na 84.042.

Ubytovatelé v kraji vykázali za letošní 1. čtvrtletí 252.838 přenocování, ve srovnání se stejným obdobním loni o 6,5 procenta více. U zahraničních hostů se délka pobytu v průměru zvýšila o 23,6 procenta na 60.522 dní. Tuzemští rekreanti prodloužili dobu pobytu v kraji pouze o dvě procenta na 192.316 přenocování. V Česku celkově přijelo o 8,5 procenta více hostů. Domácích o deset procent a zahraničních o sedm procent více. Bylo to celkem 2,4 milionu hostů. Střední Čechy se loni potýkaly s úbytkem turistů. Pokles návštěvnosti potvrdili i správci památek.

Zdroje:

Předchozí článek

Brněnská Rašínova univerzita přišla o akreditaci, hrozí jí zánik

Následující článek

ČSOB: Banky by letos mohly poskytnout hypotéky za 100 mld. Kč

Nejnovější články