Bude malý princ následovat svého otce Williama?

- Aktuality autor: Danica Klein

Malý princ je na světě teprve den, britská média se již ale začínají zabývat jeho budoucností, vzděláním a nabízejí srovnání s prvními roky života jeho otce, prince Williama. William se narodil 21. června 1982 ve stejné nemocnici a první "tiskovou konferenci" měl již o dva roky později, napsal britský list The Daily Telegraph. 

Princ William

Princ William,zdroj: Getty Images

Média byla tehdy pozvána do Kensingtonského paláce, aby získala pár jeho snímků, jak si hraje na zahradě s rodiči. První slova, která od něj novináři zaslechli, byla prý táta, míč a traktor. Měřil v tu dobu 91 centimetrů a vážil necelých 13 kilogramů. Jak tehdy reportéři informovali, vypadalo to, že už nenosí pleny. 

Zatímco královští potomci byli v minulosti většinou vzděláváni za zdmi paláce, již princ Charles studoval normální školu. Jeho syn William navštěvoval nejprve mateřskou školu Jane Mynors, v lednu 1987 byl pak zapsán do rovněž londýnské Weatherby School, kam chodil do roku 1990. Pět let strávil v Ludgrove School, načež následovalo studium na prestižní chlapecké škole v Etonu. Se svou budoucí manželkou, Kate Middletonovou se seznámil na skotské univerzitě St. Andrews, kde oba studovali historii umění. 

O budoucím vzdělání pro své dítě budou muset nejspíš brzy začít uvažovat i novopečení rodiče William a Kate. Jejich syn bude pravděpodobně jednou rovněž studovat v Etonu. Po škole ho pak čeká podle tradice služba v britské armádě. 

Nový královský potomek je třetím následníkem trůnu v pořadí po svém dědovi Charlesovi a otci Williamovi. Jak v této souvislosti poznamenal list The Financial Times, zatímco nyní vládne Británii již 61 let královna, do budoucna tak zemi čeká čistě "mužská vláda". Britové se tak opět budou muset rozpomenout na slova hymny God Save the King (Bože, chraň krále) namísto God Save the Queen (Bože, chraň královnu). 

Tagy: princ britská královská rodina

Zdroje: ČTK