Během stávky budou vozit Pražany lodě zadarmo z Modřan do centra

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Lodě Pražské paroplavební společnosti (PPS) budou během čtvrteční stávky v pražské dopravě jezdit bezplatně mezi Modřany, Žlutými lázněmi a středem města. Celkem dopravce ve špičce nasadí až sedm lodí. Uvedl to dnes ředitel PPS Dušan Sahula.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Přepravu po Vltavě bude možné využít od 5:00 hodin ráno do 20:00 hodin večer. "Dopoledne, kdy je provoz největší, budeme jezdit každou půlhodinu. Zhruba od 12 hodin pak po hodině až do večera. Přeprava bude k dispozici pro všechny zdarma," uvedl Sahula. 

Na speciální trase bude pro Pražany připraveno několik zastávek. Linka bude začínat u nádraží Modřany, stavět bude u Barrandovského mostu na úrovni tramvajové zastávky Přístaviště, u Žlutých lázní a konec bude u Palackého náměstí.

Ve středu umístila PPS k travnaté pláži ve Žlutých lázních molo. "Sami víme, jak je důležité, aby se naši zaměstnanci dostali do práce včas a bez problémů, máme také děti a všichni potřebujeme ve čtvrtek fungovat jako v běžný den. Rozhodli jsme se proto otevřít areál pro všechny návštěvníky zdarma, aby mohli využít speciální dopravu lodí do centra Prahy, nebo si u nás odpočinout v tak náročném dni," uvedl Lukáš Neuber ze společnosti Taiko, která je provozovatelem Žlutých lázní. 

Čtvrteční stávku svolaly dopravní odbory na protest proti vládním reformám. Na celých 24 hodin se zastaví většina tramvajových linek a autobusů v metropoli a dalších městech. Omezen nebo úplně zastaven bude i provoz metra. Stávku neodvrátilo ani mimořádné společné jednání vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Zdroje: ČTK