Policie dopadla údajného brutálního vraha dívky z Hulína

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policie zadržela jednadvacetiletého muže ze Zlína, kterého podezírá, že zavraždil devatenáctiletou dívku z Hulína na Kroměřížsku. Dívka byla minulý pátek ráno nalezena bez známek života v bytě na sídlišti Družba.

Kriminalisté již muže obvinili z vraždy. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu výjimečný, v krajním případě až doživotní trest. Řekli to vyšetřovatelé krajské policie a státní zástupce Roman Kafka. Mladík vinu odmítá. 

Po nálezu těla kriminalisté nejprve prověřovali možnost, zda dívka nespáchala sebevraždu, pitva ale prokázala, že mladá žena zemřela násilnou smrtí. Podle policistů ji pachatel nejprve několik minut dusil, aby jí poté nejméně sedmi řeznými ranami kuchyňským nožem o délce čepele asi 17 centimetrů prakticky oddělil hlavu od těla. Právě kvůli brutálnímu způsobu provedení hrozí pachateli zmíněný vysoký trest. 

"Troufnu si to porovnat se záběry poprav rukojmích teroristickými skupinami. Jedná se o jeden z vůbec nejzávažnějších způsobů usmrcení, co jsme vyšetřovali," přiblížil vyšetřovatel Milan Janoštiak. Dívku, která nedávno skládala maturitu na kroměřížské obchodní akademii, prý v bytě nalezl podřezanou její přítel, kterého ještě ve čtvrtek večer vyprovodila na noční směnu do práce. 

Mladík vinu odmítá

Podle policie dívka pachatele znala. "Napadl ji po předchozím verbálním a fyzickém konfliktu, když mu řekla, že už nebude dále skrývat jejich poměr," doplnil Janoštiak. 

Podle Kafky je reálné, že soud muži uloží výjimečný trest. Státní zástupce zatím podal na zadrženého návrh na vzetí do vazby. Mladík, který byl zadržen ve svém bytě ve Zlíně, vinu odmítá. "Uvádí jen, že byl svědkem úmrtí poškozené," doplnil Kafka. 

V letošním roce se ve Zlínském kraji jedná o první dokonanou vraždu. Loni jich kriminalisté v regionu vyšetřovali pět, všechny se jim podařilo objasnit.

Tagy: policie vrah Zlín

Zdroje: ČTK