Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Baumruk: Někdo chce, aby se o ČT mluvilo špatně

Baumruk: Někdo chce, aby se o ČT mluvilo špatně
zdroj: Mediafax

Česká televize něco stojí, protože je veřejnoprávní. Rozhodně prý ale neplýtvá výrobou vlastních pořadů či přílišnými investicemi do sportovního vysílání.

 Nerozhazuje údajně ani ředitel Janeček, a pokud ano, tak ze svého. Šéf Rady ČT Jiří Baumruk začíná hovořit o kampani, která se proti České televizi vede. O důvodech či silách, které za ní stojí, však mluvit nechce, pouštěl by se prý na velmi tenký led.

Česká televize v poslední době čelí rozsáhlé mediální kampani, která se dotýká i generálního ředitele Janečka. Jak jí vnímáte jako šéf dozorčího orgánu ČT?

Já jsem dlouho nechtěl hovořit o nějaké kampani, ale poslední dobou z toho mám ten pocit. Nevnímáme to dobře už proto, že sice nejsme ČT, ale Rada ČT, a pracujeme s ČT, takže to není nic příjemného. Máme určité informace, vidíme to zevnitř trochu jinak, a zdá se nám, že je to posunuté k nějakému účelu. Ale nechci tu spekulovat k jakému.

Jaké jsou podle Vás příčiny oné kampaně?

Je jich celá řada. Jedna z nich je možná ta, že vždy, když se v ČT dělaly nějaké zásadnější změny, tak to vyvolalo odezvu. Někomu se to nelíbí, ať už jde o insidera nebo člověka zvenku. Druhá z příčin může být projednávání zákona, který vyřeší otázku reklam na ČT, ale to už je má osobní domněnka.

Celý článek na ParlamentniListy.cz