Dnes je úterý 27. září 2022., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 14°C Občasný déšť

Bárta převede Johnovi peníze. Na úkor Kalouska

Bárta převede Johnovi peníze. Na úkor Kalouska
zdroj: tisková zpráva

Stranická nebo přesněji řečeno meziresortní výpomoc mezi ministrem dopravy Vítem Bártou a ministrem vnitra Radkem Johnem má pomoci druhému jmenovanému k napumpování potřebných financí do pokladny ostře sledovaného ministerstva.

Rozpočet Johnova resortu zaznamenal oproti minulému roku pokles o 8,3 miliardy korun, což se projevilo na všech rozpočtových kapitolách. O 30 procent byly ořezány investice a provoz a dohady s odboráři o faktickém poklesu mezd policistů neberou konce.

Až několik stovek milionů korun ročně by přímo do rozpočtu policie mohlo přinést převedení výkonu dohledu nad dodržováním pravidel placení mýtného z Celní správy na Policii ČR. Na pondělní konferenci za účasti obou inkriminovaných ministrů a policejního prezidenta Petra Lessyho se již předjednaly základní obrysy.

"Tato změna je připravována na úrovni náměstků. Za ministerstvo dopravy je pověřen Martin Sýkora a za Policii ČR Vladislav Husák, kteří mají za úkol připravit příslušné legislativní změny," vysvětluje ParlamentnímListům.cz tiskový mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

Celý článek na ParlamentniListy.cz