Zloděj se před policií schoval do mrazáku

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Mladík, který se v Hranicích na Přerovsku vloupal do prodejny potravin, se před policisty ukryl do mrazáku. Byl ovšem odhalen policejním psem Xaverem. Mladíkovým lupem byly cigarety, alkohol, ale i myš k počítači.

Mladík v mrazícím boxu (ilustrační foto)

Mladík v mrazícím boxu (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Policisty na hranické sídliště Hromůvka zavolali lidé, kteří si všimli rozbité výkladní skříně. Kvůli podezření, že je pachatel na místě, zavolala hlídka psovoda se psem. "Ti skutečně osobu podezřelou z tohoto protiprávního jednání vypátrali. Byla ukryta v mrazáku. Vyzvali ji, aby svůj úkryt opustila, což dobrovolně učinila," uvedla policejní mluvčí. 

Mladíka z Hranicka policisté zadrželi a převezli na policejní služebnu, odkud ho poté propustili. Do prodejny vnikl po rozbití výkladní skříně a lup si skládal do připraveného pytle.

Šlo o několik krabiček cigaret, několik lahví alkoholu, peníze, stravenky, elektronickou myš k počítači, nákupní košík a další drobnosti v celkové hodnotě 8328 korun. Na poškozené výkladní skříni způsobil mladík škodu více než 10 000 korun. Je podezřelý z krádeže a poškození cizí věci. Kvůli věku mu hrozí poloviční trest. 

Tagy: policie Přerovsko krádež Česko ČR policejní pátrání

Zdroje: ČTK