Zlatý iPhone 5s přinesl zlatou horečku

- Aktuality autor: Danica Klein

Telefony iPhone v barvě zlata se prodávají bleskovým tempem. Pro netrpělivé zákazníky, kteří nechtějí čekat, až na ně dojde řada - anebo naopak pro ty, kdo chtějí ušetřit - se v Číně objevilo levné řešení: nálepky, které model jiné barvy rychle změní na žádanou zlatou verzi. 

Zlatý iPhone

Zlatý iPhone,zdroj: Getty Images

Tyto nálepky prodávají desítky on-line obchodů. Cena může být v přepočtu už od dvou dolarů (asi 40 korun), což je rozhodně méně, než kolik člověk zaplatí za zlatý iPhone 5S. A už vůbec kvůli nim nikdo nemusí prodávat vlastní ledvinu, jak zdůrazňuje v reklamě jeden z obchodů, který nálepky nabízí. 

Během měsíce se prodaly tisíce nálepek právě prostřednictvím on-line obchodů na serveru Taobao. A zatímco většina uživatelů si nálepky pochvaluje, objevily se i stížnosti na ne vždy zcela odpovídající barvu či velikost. 

V Číně zlatá barva symbolizuje bohatství, což vysvětluje, proč čínští zákazníci tolik dychtí vlastnit zlatý iPhone 5S. Čínské sdělovací prostředky už mu proto začaly přezdívat "tchu-chao ťin", neboli "zlato místního tyrana", aby naznačily, že se tento mobilní telefon stal novým symbolem společenského statusu. 

Tagy: Čína zlatý iPhone nálepky

Zdroje: ČTK