Výkonná rada ODS se nesejde kvůli počasí

- Aktuality autor: red

Špatné počasí - tedy sněžení a silný vítr - a z toho plynoucí dopravní komplikace jsou důvodem, proč se v pondělí v Chrudimi nesejde výkonná rada ODS.

Podle tiskového oddělení občanských demokratů bude v pražském ústředí jednat o přípravě voleb do Poslanecké sněmovny jen stranické grémium. 

Dopravu v Česku komplikuje sníh a silný vítr. Závěje a sněhové jazyky ochromily provoz na některých menších silnicích, komplikace jsou hlášeny i na železnici. Vlaky ráno stály na některých tratích v Pardubickém kraji a na Vysočině. 

Vzhledem ke klimatickým podmínkám v některých částech republiky a dopravním komplikacím byla výkonná rada přesunuta na příští týden, informoval stranický mluvčí Martin Kupka. Přesné místo ještě nebylo určeno, půjde zřejmě o Prahu či její okolí. 

Podle Kupky vyhodnocovalo stranické vedení od rána odezvy členů grémia na svolané jednání. "Byla ohrožena usnášeníschopnost," podotkl mluvčí. Výběr Chrudimi jako místa pro plánovanou schůzku neměl podle něj jiný význam, než že je v tradici ODS pořádat jednání výkonné rady i v regionech.

VPardubickém kraji leželo ráno na mnoha silnicích několik centimetrů nového sněhu, místy se tvořily sněhové jazyky. Sníh byl na státních komunikacích rozbředlý a během dne postupně tál. Silničáři také varovali před lokálním náledím. Během dopoledne se stalo několik dopravních nehod s lehčími následky.

Tagy: ODS počasí sněžení

Zdroje: ČTK