Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Vláda posoudí, kdo má být povinně očkován

Vláda posoudí, kdo má být povinně očkován
zdroj: tisková zpráva

Úřednický kabinet bude rozhodovat o povinném očkování proti prasečí chřipce. Podle usnesení Bezpečnostní rady státu by mělo být povinně naočkováno více než 200 tisíc lidí nezbytných k zachování chodu státu.

O tom, zda bude muset být očkováno 200 tisíc lidí, rozhodne hlavní hygienik Michael Vít.  Mezi těmi, kteří by měli být povinně očkováni, jsou lékaři, policisté, hasiči či někteří  úředníci  či členové vlády, včetně prezidenta Václav Klause. Jenže ten už minulý týden uvedl, že „pokusným králíkem" být nechce.

S povinným očkováním nesouhlasí ani samotná ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Podle mluvčího ministerstva Vlastimila Sršně Jurásková pravděpodobně pro povinné očkování ruku nezvedne.

Kabinet se bude zabývat také novelou volebního zákona, která má umožnit měnit velikost obvodů pro volby do Senátu v závislosti na změnách počtu voličů.

Ministr vnitra Martin Pecina požádá vládu o stažení návrhu zákona o Generální inspekci bezpečnostních sborů. Normu schválil v březnu minulého roku kabinet Mirka Topolánka. Sociální demokraté k ní mají výhrady, na jejich žádost se dosud nedostala na program jednání dolní komory.

Vláda také posoudí také novelu zákona o ovzduší z dílny zastupitelů Moravskoslezského kraje, kteří chtějí, aby bylo možné kontrolovat, čím lidé topí v domácích kamnech. Kabinet vyslechne i zprávu o rozvojové pomoci v loňském roce a o zařazení nových látek do mezinárodní úmluvy o dopingových látkách.

www.parlamentnilisty.cz