Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

V protisměru ujel 100 km. Teď je mu to líto

V protisměru ujel 100 km. Teď je mu to líto
zdroj: Mediafax

Šílený jezdec, který o víkendu jízdou po rychlostní silnici R10 v protisměru zavinil několik nehod, se za své chování omluvil. Proč se ale rozhodl na špatnou stranu silnice najet a urazit po ní celých sto kilometrů, zatím není jasné.

Švýcarského piráta začali vyslýchat policisté, kteří ho obvinili za obecné ohrožení, za což hrozí až osm let vězení. Ten se cestou k výslechu za svoji zběsilou jízdu omluvil a přiznal, že udělal opravdu velkou chybu. "Já bych se omluvit," řekl cizinec lámanou češtinou.

Z nemocnice rovnou do cely

"Po výslechu s největší pravděpodobností muž poputuje do cely předběžného zadržení. Následně požádáme o uvalení vazby, aby nám cizinec nezmizel za hranicemi," řekl portálu iDnes.cz mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Původně policisté mluvili o tom, že šílený řidič pod vlivem drog najel kilometrů přibližně šedesát. Nakonec se ukázalo, že bílé auto jelo v protisměru mnohem déle. Na hlavu policistů se tak bezprostředně po incidentu snesla kritika, že nedokázali piráta zastavit a museli počkat, dokud mu nedojde benzin.

Není dálnice jako dálnice

"Když to řeknu hodně jednoduše, tak dálnice už je budována s jakýmsi zázemím nejen pro nás, kdežto rychlostní silnice jsou zkrátka obyčejné silnice rozšířené ze dvou proudů na čtyři,“ řekl šéf mluvčí dopravní policie Leoš Tržil na adresu rychlostní silnice, která může vypadat jako dálnice, i když to dálnice není.

"Už asi před dvanácti lety jsme navrhovali, aby na rychlostních silnicích byla dálniční oddělení, jenže na to nebyly peníze," tvrdí zástupce šéfa středočeské dopravky Josef Budil.

Šetříme

Jedna hlídka připadá na 40 kilometrů silnic. Důvod? Úspory. A rozhodně to nestačí na to, aby policisté včas stačili uzavřít silnici a ujíždějícímu pirátovi postavili zátaras. Expert na dopravu Jaroslav Hořín souhlasí. "Policie by na to měla najít peníze, lidi i techniku," míní.

Pomůckou by byly informační tabule podobně jako na dálnicích. „Ty mají dokonce zvláštní varování pro případ, kdy se někdo řítí v protisměru a ohrožuje ostatní vodiče," řekl pro iDnes.cz šéf policie Tržil.