Uprchlý Kaddáfího syn trvá na své nevině

- Aktuality autor: Danica Klein

Syn svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, stíhaný kvůli údajným zločinům proti lidskosti během letošního protivládního povstání v Libyi, trvá na své nevině. Agentuře Reuters to dnes sdělil Luis Moreno-Ocampo, žalobce Mezinárodního trestního soudu, který prý se Sajfem Islámem zprostředkovaně navázal kontakty.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Sajf Islám podle prokurátora pomocí prostředníků sdělil, že je nevinný, a chtěl vědět, jaký by ho mohl čekat osud, kdyby byl obvinění zproštěn.

Vzdá se?

"Je tu několik lidí, kteří s ním udržují spojení, a kteří jsou v kontaktu s lidmi spojenými s námi, takže neudržujeme přímý kontakt, je to pomocí prostředníků," řekl Moreno-Ocampo v čínské metropoli. "Řekl, že je nevinný, a že soudcům dokáže, že je nevinný, a že ho více zajímá to, co se stane poté, když mu soud neprokáže vinu," řekl také žalobce.

Moreno-Ocampo již v pátek informoval, že Sajf Islám Kaddáfí neformálně vyjednává s ICC o tom, že se mu vzdá. Žalobce tehdy zdůraznil, že pokud bude Sajf Islám Kaddáfí shledán nevinným, bude moct odjet do jakékoli země, která ho přijme. Stejné právo bude mít i po odpykání případného trestu, pokud by byl shledán vinným.

Tagy: smrt vina kaddafi

Zdroje: ČTK