Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Třetí kandidát ČSSD na prezidenta? Možná Miloš Zeman!

Třetí kandidát ČSSD na prezidenta? Možná Miloš Zeman!
zdroj: Mediafax

Oficiálně sice už ČSSD představila své dva favority do klání o prezidentské křeslo, nicméně uvnitř strany koluje jméno třetího kandidáta, o kterém se bude diskutovat. To jméno je Miloš Zeman. ParlamentnímListům.cz to řekl poslanec za sociální demokracii Jaroslav Foldyna. Ten chce, aby se o finálním kandidátovi a tedy i o Zemanovi ve straně diskutovalo.

Předseda největší opoziční strany Bohuslav Sobotka nedávno představil jako možné kandidáty na prezidenta podporované jeho stranou ekonoma Jana Švejnara a senátora Jiřího Dienstbiera. Je tu však další kandidát, jehož by někteří sociální demokraté možná rádi na Hradě viděli. Je jím někdejší předseda ČSSD a dnes tvář Strany práv občanů – Zemanovců Miloš Zeman.

Jedním z těch, kterým se nelíbí „oficiální“ možní kandidáti Švejnar a Dienstbier, je poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.  „Že budeme kandidovat Švejnara, o tom jistí lidé mluvili už dávno dopředu. Já si myslím, že pan Švejnar není reprezentantem sociálně-demokratických ideí a hodnot. Je to v podstatě velmi liberální politik a myslím si, že jeho život  v USA je podle mě něco jiného, než život a práce v Čechách. Takže tady jsem velmi na pochybách,“ zhodnotil Foldyna Švejnara.

Dienstbiera neznám

„A pan senátor Dienstbier? Toho v zásadě neznám,“ konstatoval Foldyna ke kandidátovi spolustraníkovi a přidal vysvětlení: „Já hodnotím lidi podle práce, která je za nimi. A já zatím nemám žádné věci, které bych mohl za panem Dienstbierem hodnotit. A tudíž ho ani nemohu hodnotit pozitivně.“

A koho by si tedy poslanec uměl jako prezidenta představit? „Já bych si dovedl představit osobnost, kterou znám a která něco dokázala a ta se jmenuje Miloš Zeman,“ reagoval Foldyna s tím, že hodlá o expředsedovi ve straně podnítit diskuzi.