Dnes je neděle 7. prosince 2025., Svátek má Ambrož a Benjamín
Počasí dnes 7°C Skoro zataženo

TOP 09 předá ODS a ČSSD návrhy dohod o spolupráci

26. 10. 2010 – 7:58 | Zpravodajství | red

TOP 09 předá ODS a ČSSD návrhy dohod o spolupráci
zdroj: tisková zpráva

TOP 09 předloží ODS a ČSSD první nabídku koaliční spolupráce v zastupitelstvu hlavního města. Návrhy dohod by měli občanští a sociální demokraté dostat v odpoledních hodinách. TOP 09, která vyhrála volební boj o pražský magistrát, pak počká na reakce svých možných partnerů, řekl její lídr František Laudát.

Připravované dohody budou mít podle něj asi sedm až osm stránek. Týkat by se měly především programu, jednání o personálních otázkách bude následovat později. Návrhy Laudát označil fotbalovou terminologií za "první vykopnutí", a strana je prý proto nebude zveřejňovat.

Složení koalice není jasné

Jaká koalice nakonec pražský magistrát ovládne, stále není jasné. Vzhledem k výsledku voleb mohou partnerství mezi sebou uzavřít jakákoliv ze tří hlavních stran. Neočekává se, že by rozhodnutí padlo v příštích dnech.

Zdroje:

Předchozí článek

S brazilskou záškolačkou bude musit chodit do školy její matka

Následující článek

Kuriozity: Ve dnech s magickým datem se stává méně škod než jindy

Nejnovější články