Tikající balíček vyděsil obyvatele Brna

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Policisté dnes dopoledne na hodinu uzavřeli Tomkovo náměstí v Brně, a to kvůli obavě z podezřelého balíčku. Pyrotechnici jej z místa odvezli a v lomu za městem otevřeli. Šlo o pouhou atrapu nálože, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Po jejím výrobci nyní pátrají kriminalisté.

Neznámému vtipálkovi, který způsobil komplikace stovkám lidí, hrozí trestní stíhání za šíření poplašné zprávy, uvedl mluvčí. Podezřelý balíček našla žena na semaforu na křižovatce Provazníkovy ulice a Tomkova náměstí. Bála se, že jde o bombu, a zatelefonovala strážníkům. Ti přivolali pyrotechniky.

Náměstím, které je jedním z klíčových dopravních uzlů ve městě, více než hodinu nejezdila ani městská doprava. Dopravní podnik musel asi desítku spojů odklonit. Provoz v okolí Tomkova náměstí museli řídit policisté. Obnoven byl v 11:00.

Případy nálezů podezřelých balíčků či kufříků jsou poměrně časté. V Brně je nejznámější kauza z roku 2007, kdy pracovnice magistrátu z oddělení ztrát a nálezů otevřela kufřík, o který se dlouho nikdo nehlásil. Našla v něm šest kilogramů výbušniny, telefon a dráty. Majitele kufříku pak vypátrala policie. Dostal čtyři roky vězení.

Tagy: bomba Brno

Zdroje: ČTK