Teplotní rekordy padaly všude po Evropě

- Aktuality autor: Michal Polák

Vysokých teplot, které se blíží téměř tropickým, si neužívají v těchto dnech jen Češi, ale i jiné národy střední a východní Evropy. Rekordy dnes padaly i v Německu, Maďarsku a Rakousku, kde teploty překonaly 30 stupňovou hranici. Moskva nejspíš zažívá nejteplejší duben v historii, informovala agentura AFP.

V Rakousku jsou teploty "výjimečně přívětivé na měsíc duben", uvedlo místní meteorologické centrum ZAMG. V Dolním Rakousku meteorologové dokonce naměřili 32 stupňů Celsia. Obyvatelé rakouské metropole Vídeň, kde se teploty pohybovaly kolem 28 stupňů, dnes hromadně vyrazili k břehům Dunaje.

Podobné teploty panovaly i v Německu. "28 stupňů. Počínaje dneškem již jedině Palma de Berlin," přejmenoval německou metropoli podle přístavu Palma de Mallorca bulvární deník Bild.

V severní části Budapešti byla hlášena teplota 30,5 stupně Celsia, dosavadní rekord zde byl 28,7 stupně z roku 1969, uvedla agentura MTI. Podobná situace byla i v dalších místech Maďarska a v neděli má podle předpovědí teplé počasí v zemi pokračovat.

Teplotní rekord padl i v Moskvě. Meteorologové tady naměřili 25 stupňů a již nyní je pravděpodobné, že letošní duben bude nejteplejším dubnem v ruské historii.

Tagy: Evropa teplota rekordy

Zdroje: ČTK