Telička se dohodl s Babišem. Vstoupí do hnutí ANO

- Aktuality autor: Michal Polák

Bývalý eurokomisař Pavel Telička se spojí s hnutím ANO miliardáře Andreje Babiše a bude za něj kandidovat příští rok ve volbách do Evropského parlamentu. Píše to server IHNED.cz, dnes to potvrdil Telička. Telička, kterého údajně lákaly i jiné politické strany, by se měl účastnit už podzimní kampaně ANO pro sněmovní volby. 

Pavel Telička

Pavel Telička,zdroj: Isifa.com

O tom, že ANO s Teličkou vyjednává, se mluví už několik měsíců. "V tuto chvíli budu mít zodpovědnost za oblast evropských politik a administrativní zátěže. Respektive její snižování. S perspektivou vést evropskou kandidátku," řekl Telička. 

V říjnových sněmovních volbách kandidovat nechce proto, že by nestihl do kampaně ukončit své další další aktivity. Do kampaně se ale zapojí. Telička působí jako konzultant v evropských záležitostech, je jednatelem ve firmě BXL Consulting. Podle serveru IHNED.cz už před dvěma dny rezignoval na post člena vládní komise pro hodnocení dopadů regulace. 

Rozhodl se po zralé úvaze

Telička řekl, že se rozhodl spojit s ANO po zralé úvaze. Přesvědčilo jej mimo jiné to, že se v ANO podle něj objevují důvěryhodní lidé. "Já se domnívám, že česká politická scéna je skutečně zralá na nový kredibilní subjekt s důvěryhodnými osobnostmi, který je schopen a je připraven přispět ke změně poměrů nejenom na české politické scéně, ale celkově ve společnosti, a oslovit a řešit ta témata, která jsou skutečně aktuální a už dlouhodobě nekompetentně řešená," konstatoval Telička. 

Telička v Bruselu loboval například za české zemědělce při vyjednávání o podobě nové Společné zemědělské politiky Evropské unie na roky 2014 až 2020. Praze pomáhal při vyjednávání evropské dotace na čistírnu odpadních vod. Praha ale nakonec peníze nezískala. 

S Teličkou jednal i prezident Miloš Zeman, sešli se spolu v červenci. 

Tagy: ANO 2011 předčasné volby 2013

Zdroje: ČTK