Při hromadné nehodě zemřeli dva lidé

- Aktuality autor: Michal Polák

Dvaatřicetiletý řidič a jeho jednadvacetiletá spolujezdkyně zemřeli dnes při dopravní nehodě na Novojičínsku. Další dva lidé ve věku 63 a 59 let museli být přepraveni do nemocnice. Nehoda se stala okolo 16:00 na silnici I/48 u odbočky na Dub, část obce Starý Jičín. Silnice byla zprůjezdněna ve 20:00, řekl mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík. 

Hromadná nehoda

Hromadná nehoda,zdroj: Mediafax

Řidič osobního vozidla jel ve směru od Nového Jičína na Hranice na Moravě. Z neznámých příčin vjel do protisměru, kde nejprve zavadil o pneumatiky projíždějící cisterny. Nakonec do automobilu ještě narazilo auto jedoucí za cisternou převážející benzin. Řidič, který nezvládl řízení, i jeho spolujezdkyně zemřeli. 

Zraněná třiašedesátiletá žena utrpěla poranění obou horních a dolní končetiny. Pacientku podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. "Muž ve věku devětapadesát let byl zraněn středně těžce, a to v oblasti hrudníku," podotkl Humpl. Muž skončil v novojičínské nemocnici. Hasiči museli vyprostit jednu zraněnou osobu a také těla obou obětí nehody. 

Policie vyzývá řidiče, aby i s ohledem na počasí byli na silnicích opatrní.

Tagy: Novojičínsko

Zdroje: ČTK