Nečas a Schwarzenberg vyprodávají české národní zájmy, hřímá Paroubek

- Aktuality autor: red

Expremiér Jiří Paroubek (NS-LEV 21) nenechal nit suchou na premiérovi Petru Nečasovi (ODS) ani na ministrovi zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) za projev, který premiér pronesl na půdě bavorského parlamentu. Paroubek se pozastavil především nad tím, že Nečas nepřipomněl vinu sudetských Němců za rozbití předválečného Československa.

Paroubek zdůrazňuje, že jako premiér v roce 2005 prosazoval určitou vstřícnost v jednání se sudetskými Němci a tehdy to byla ODS, Petra Nečase nevyjímaje, která Paroubka kritizovala. V tyto dny učinil vstřícné gesto sám Nečas, aniž by však připomněl, že to byli právě sudetští Němci, kteří ve zcela svobodných volbách zvolili stranu Sudetoněmeckou stranu Konráda Henleina, která notnou měrou přispěla k rozbití republiky.

"To vše v ostudném projevu P. Nečase před bavorským zemským sněmem nezaznělo. Nečas a Schwarzenberg vyprodávají soustavně české národní zájmy. Jsou ostudou naší země. Národní socialisté, jako strana Edvarda Beneše, udělají vše pro to, aby pravicová vláda vedená těmito dvěma individui skončila brzy v propadlišti dějin, uzavírá rezolutně Paroubek.

Tagy: Projev Bavorsko státní návštěva

Zdroje: ČTK