Kategorie

Pouták

V německé fotbalové lize zaskakoval divák jako čtvrtý rozhodčí

Tiscali.cz 27. 1. 2024
V utkání německé fotbalové ligy mezi Wolfsburgem a Kolínem nad Rýnem zaskočil po indispozici čtvrtého rozhodčího u postranní čáry jeden z diváků. Nahradil Thorbena Siewera, kterého ve 14. minutě trefil míčem do obličeje obránce hostů Max Finkgräfe. Siewer nebyl schopen pokračovat a podle agentury DPA byl převezen do nemocnice, kde si ho nechali na pozorování.

Hokejisté poprvé v sezoně prohráli, na závěr Švýcarských her podlehli Švédům 3:5

Tiscali.cz 17. 12. 2023
Čeští hokejisté zakončili Švýcarské hry v Curychu první porážkou v sezoně. Po sérii pěti vítězství dnes podlehli Švédsku 3:5. V turnaji skončili druzí a právě Švédové, v jejichž dresu se dvakrát prosadil útočník Pontus Andreasson, se před ně dostali na první místo i v celkové klasifikaci Euro Hockey Tour.

Další metou ligového rekordmana Petržely je 555 startů. Kvůli pětkám ve škole

Tiscali.cz 16. 12. 2023
Pětistým startem v první fotbalové lize si dnes křídelník Slovácka Milan Petržela vylepšil vlastní rekord. Čtyřicetiletý hráč po vítězství 1:0 v Mladé Boleslavi připustil, že si stále naplno neuvědomuje, o jaké číslo se jedná. Na tiskové konferenci také řekl, že má chuť pokračovat a počet odehraných utkání navyšovat. Jeho současným cílem je meta 555 duelů, jelikož měl ve škole pětky.

Komunikaci VAR a rozhodčích v Premier League pomohou zlepšit britští piloti

Tiscali.cz 25. 11. 2023
Piloti letecké společnosti British Airways mají ve fotbalové Premier League pomoci zlepšit komunikaci při vyhodnocování situací prostřednictvím videorozhodčího. Vedení soutěže tak podle listu The Times zareagovalo na řadu sporných situací včetně nesprávně neuznaného gólu Liverpoolu po zásahu VAR v této sezoně.

Hokejista Plutnar kousnul protihráče. Dostal za to pokutu

Tiscali.cz 5. 11. 2023
Karlovarský obránce Michal Plutnar dostal od disciplinární komise pokutu za kousnutí protihráče v pátečním utkání 17. kola hokejové extraligy s Plzní. Ve zkráceném řízení hráče potrestal šéf disciplinárky Viktor Ujčík, provinění vyhodnotil jako nesportovní chování a výši pokuty stanovil na 10 procent ze základního měsíčního platu. Stejný trest obdržel kladenský bek Jiří Ticháček za nafilmovaný pád v utkání se Spartou. Dnes o tom informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje na svém webu.

Fotbalisté udolali v kvalifikaci Faerské ostrovy 1:0, z penalty rozhodl Souček

Tiscali.cz 15. 10. 2023
Čeští fotbalisté v šestém z osmi utkání kvalifikace mistrovství Evropy udolali doma Faerské ostrovy 1:0. Reprezentanti zvítězili ve skupině po dvou zápasech a stále mají postup na šampionát v příštím roce v Německu ve svých rukách. Národní mužstvo se po čtvrteční porážce 0:3 v Albánii trápilo a o vydřené výhře nad 131. týmem žebříčku FIFA rozhodl v Plzni až v 76. minutě z penalty kapitán Tomáš Souček. V první půli domácí dvakrát trefili tyč.

Hokejisty Pastrňáka a Krejčího v Bostonu zařadili mezi legendy do Týmu století

Tiscali.cz 14. 10. 2023
Hokejisté David Pastrňák a David Krejčí se zařadili mezi největší legendy Boston Bruins. Oba čeští reprezentanti byli u příležitosti oslav 100. výročí založení klubu zvoleni do Týmu století. Mezi dvacítkou nejvýznamnějších hráčů bostonské historie figurují po boku dalších hvězd, jako jsou Bobby Orr, Phil Esposito, Ray Bourque či Zdeno Chára.

Češi ovládli Švédské hry bez ztráty bodu, porazili i Švýcarsko

Tiscali.cz 8. 5. 2022
Výhrou 3:0 nad Švýcarskem skončila vítězná jízda českých hokejistů na Švédských hokejových hrách. Ovládli tak turnaj Euro Hockey Tour bez ztráty bodu. Góly dali ve třetí třetině obránce Tomáš Kundrátek a útočníci Petr Holík s Jakubem Vránou, který zamířil v power play do prázdné branky. Ve svém druhém reprezentačním startu vychytal čisté konto brankář Karel Vejmelka.