Poláci protestují proti české reklamě s Trojanem

- Aktuality autor: var

Polská ambasáda V Česku podala oficiální protest proti spotu televizního operátora T-Mobile, který prý uráží Poláky. Polský obchodník v něm naláká českého zákazníka na nekvalitní mobilní telefon.

Tvář reklamám mobilního operátora propůjčil herec Ivan Trojan

Tvář reklamám mobilního operátora propůjčil herec Ivan Trojan,zdroj: Profimedia.cz

V reklamě s názvem "V naší třídě je nejlíp: Třída na běžkách" vystupuje herec Ivan Trojan v roli učitele, který se svou třídou zavítá do zasněženého lesa na české hranici. Když se mu rozbije mobil, za smrček maskovaný polsky mluvící muž s knírem mu začne nabízet hromadu pochybně vyhlížejících věcí, až mu nakonec vymění mobil za jiný. Ten se ve vteřině rozbije, nicméně mluvící stromek už je pryč. 

Spot se dočkal kritiky v polských médiích a rozhněval i polskou velvyslankyni v Praze. "Televizní reklama T-Mobile...byla pro mě nepříjemným překvapením. Důrazně protestuji proti takovýmto spojením, která zjednodušujícím a skandalizujícím způsobem prezentují Poláky," uvedla v dopise českému vedení telekomunikační firmy velvyslankyně Gražyna Bernatowiczová. Zároveň požádala o okamžité stažení spotu, který je podle ní v rozporu se zásadami reklamní etiky i vkusu, z televizního vysílání. 

Tagy: Česko Polsko diplomacie reklama televize mezinárodní ostuda

Zdroje: ČTK