Paroubek buduje novou politickou stranu

- Aktuality autor: red

AKTUALIZOVÁNO. Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek buduje se svým týmem novou politickou stranu. Dnes k tomu řekl, že přípravy skončí nejpozději letos na podzim, kdy by ji mohl představit veřejnosti.

Prohlásil, že je rozčarován současnou politikou ČSSD. "Když budou (vedení ČSSD) takhle pokračovat, tak to je nejpozdější termín, podzim," uvedl.

O úmyslu bývalého šéfa sociální demokracie přidat se k národním socialistům, nebo založit stranu vlastní, se spekulovalo již dříve, Paroubek to ale dosud nikdy nepotvrdil.

Současný řadový poslanec ČSSD se o potřebě dokončit programové, organizační i personální přípravy nové strany levého středu zmínil i na svém webu www.vasevec.cz.

"... ke skutečně rázné a jasné obhajobě zájmů širokých vrstev národa vidím potřebu, po avizované další fragmentaci sociální demokracie, dokončit programovou, organizační i personální přípravu alternativního politického subjektu. Nová strana levého středu s principiální a razantní politikou donutí ČSSD, aby 'nezpravicověla' příliš," napsal.

ČTK také řekl, že program nové strany nepíše sám. Serveru iDnes.cz ovšem dnes odmítl práci na vzniku nové strany potvrdit. 
O podrobnostech nechtěl hovořit, neprozradil ani název nové strany. Uvedl jen, že nejpozdější termín dokončení příprav nového politického subjektu je podzim. "V tuhle chvíli to stačí," řekl.

Tagy: ČSSD paroubek

Zdroje: ČTK