Orkán Andrea si vyžádal první oběť

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Orkán Andrea, který dnes udeřil na Německo, si vyžádal první oběť. Silný vítr a déšť u bavorské obce Strullendorf zapříčinily podle serveru Welt Online dopravní nehodu, při níž zemřela žena a jedna další osoba utrpěla zranění. Orkán, který podle meteorologů dosahoval rychlosti až 170 kilometrů v hodině, komplikoval situaci i na dalších místech Německa.

Nedaleko Münsteru v Severním Porýní-Vestfálsku narazil při rychlosti 70 kilometrů v hodině regionální vlak do spadlého stromu a vykolejil. Nikdo z cestujících se při nehodě vážně nezranil, doprava na trati kvůli ní ale byla přerušena. Škody na vlaku a trati činí asi 100.000 eur (2,6 milionu korun). Spadlý strom poškodil také vlak na trati mezi bavorským Geltendorfem a Augsburgem.

Situace u nás: Česko trápí vichřice. U hranic stoji kamiony

V Řezně silný vichr připravil o střechu jednu z prodejen nábytku. Nikdo přitom nebyl zraněn, ale policie musela kvůli poletujícím částem plechové střechy uzavřít dálnici A3 v obou směrech mezi Norimberkem a Pasovem. Ve Frankfurtu nad Mohanem úřady kvůli obavám z padajících větví a stromů zrušily všechny dnešní pohřby. Hřbitovy uzavřelo město Bad Homburg.

Do horských oblastí Německa má Andrea přinést i několik desítek centimetrů sněhu. Úřady proto v některých regionech zvýšily varování před lavinami na třetí z pěti stupňů. Stejný stupeň varování platí také v rakouských spolkových zemích Vorarlbersko, Tyrolsko, Salcbursko a Štýrsko. V některých horských místech dosáhl stupeň varování dokonce čtyřky.

Tagy: Německo Česko počasí komplikace situace

Zdroje: ČTK