Opilá řidička chtěla policisty uplatit 2000 eury

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

V cele skončila v úterý jednatřicetiletá řidička poté, co při silniční kontrole v Břeclavi údajně nabídla policistům 2000 eur, tedy 50.000 korun. Podle policistů za to žádala, aby nebyla testována na alkohol. Ženě hrozí za uplácení až šest let vězení, řekla dnes mluvčí policie Kamila Haraštová.

S nabídkou tak vysokého úplatku se dopravní policisté na Břeclavsku zatím nesetkali. Žena cestovala ve voze Mercedes Benz. Hlídka ji zastavila před čtvrtou hodinou ranní v ulici 17. listopadu.

"Byl z ní cítit alkohol. Po dýchání do testeru se trubička zazelenala a ukázala, že motoristka je podnapilá. Když jsme chtěli udělat přesné měření, už to nešlo," doplnila mluvčí.

Řidička totiž tvrdila, že do přístroje prostě už nedokáže nadýchat. Odmítla pak lékařské vyšetření i odběr krve. Policisté ale trvali na svém, a tak jim řidička prý nabídla úplatek. Odmítli jej s upozorněním, že jde o protiprávní jednání. Pak změnila slíbenou odměnu policistům na 2000 korun, uvedla Haraštová.

Když vyjednávání s policisty nevedlo k dohodě, řidička je prý fyzicky napadla. Skončila v policejní cele, kde jí bylo sděleno obvinění, dodala Haraštová.

Tagy: vězení alkohol policie řidička korupce břeclav

Zdroje: ČTK