Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Odborový šéf: Budeme stávkovat, dokud vláda nepadne

Odborový šéf: Budeme stávkovat, dokud vláda nepadne
zdroj: Mediafax

Jiří Zabloudil, předseda odborové organizace ZO OSD Motol působící napříč Dopravními podniky Hlavního města Prahy, se obává, že vláda nechá i po pondělní jednodenní stávce v dopravě situaci dojít do krajnosti. Tedy ke generální stávce.

"Naše organizace je připravena stávkovat, dokud vláda nepadne," tvrdí Zabloudil. Reformy, proti kterým odbory stávkují, podle něj rozbijí ekonomiku a sociální cítění země. „Pondělní stávka je vrcholem ledovce, tady je připravena druhá vlna a další a další," uvedl Zabloudil pro ParlamentníListy.cz. Sám nevěří, že by vláda po pondělní stávce byla ochotna odborům naslouchat.

Celá republika na nohách, tam to dojde

„Nemyslíte si, že by bylo naivní domnívat se, že by stávka v dopravě něco rozhodla? Pokud rozhodne, tak výborně, samozřejmě budeme rádi. Ale já mám dojem, že vláda je natolik tvrdohlavá a zabedněná na to, aby udělala opatření, aby k dalším vlnám nedošlo. Mám obavu, že vláda to nechá dojít až do krajnosti," konstatoval odborář.

A co rozumí pod krajností? „Krajnost je generální stávka, celá republika na nohách," vysvětlil Zabloudil. Ten se neobává, že by stávka v dopravě tím, že zasáhne i ostatní občany na pohodlí, měly odbory ztratit svojí podporu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz