Nečas jede do Paříže, jednat má s Fillonem i Sarkozym

- Aktuality autor: red

Premiér Petr Nečas dnes po poledni zahajuje dvoudenní návštěvu francouzské metropole. Ještě dnes po příletu se setká se svým francouzským protějškem Françoisem Fillonem.

V pátek jej čeká kromě jiného i jednání s prezidentem Nicolasem Sarkozym i představiteli Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

S Fillonem se bude český premiér bavit o politické i hospodářské situaci a vzájemných vztazích obou zemí. Večer českého premiéra čeká podle programu "diskuse s osobnostmi francouzského kulturního života".

S Nečasem jede i Roman

Spolu s Nečasem do Francie přiletí i delegace českých podnikatelů. Podle informací ČTK v ní nebude chybět šéf ČEZ Martin Roman. Francouzská společnost Areva je jedním ze zájemců o dostavbu jaderné elektrárny Temelín. O ni mají zájem i americký Westinghouse a česko-ruské konsorcium Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress.

V pátek český premiér posnídá s francouzským ministrem průmyslu, energetiky a digitální ekonomiky Erikem Bessonem. S ním bude dle informací jednat "i o budoucnosti jaderné energetiky, z českého pohledu včetně Temelína".

Přípravy domácích reforem pak budou zřejmě hlavním tématem Nečasovy diskuse s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou. Složitá situace v eurozóně, pakt stability a podobná témata v podvečer český premiér probere s francouzským prezidentem Sarkozym.

Tagy: Francie Sarkozy

Zdroje: ČTK