Na Moravě a ve východních Čechách čekejte silné bouřky

- Zprávy autor: Jan Pastor

Nad východními Čechami a Moravou se dnes proženou silné bouřky s kroupami a nárazovým větrem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu. V sobotu už bude jasno, zároveň se však ochladí až o deset stupňů. V následujících dnech ale budou panovat tropická vedra, rtuť teploměru vyšplhá nad třicítku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Celou Moravu, ale také Kraj Vysočina, Pardubický a Královéhradecký kraj dnes zasáhnou silné bouřky. Výstraha platí do 23. hodiny.

"V bouřkách se ojediněle vyskytnou nárazy větru 70 až 90 kilometrů za hodinu a ojediněle  také kroupy," varoval ČHMÚ. Bouřky už dnes potrápily další části České republiky, mimo jiné střední Čechy a Prahu.

Konec prázdnin slibuje tropické počasí

Bouřlivé počasí budou provázet teploty až kolem 32 stupňů Celsia, vedra mají s výjimkou soboty pokračovat až do příštího týdne. V sobotu se budou teploty pohybovat nejvýše mezi 21 až 25 stupni.

"V příštím týdnu nás čekají denní maximální teploty přes 30 stupňů Celsia a zpočátku i velmi suchý vzduch beze srážek. Až ve druhé polovině týdne budou místy, hlavně na západě ČR, také bouřky," sdělil mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák. Tropické počasí bude panovat nejméně sedm dní.

Tagy: bouřky kroupy

Zdroje: ČTK