Martin Komárek (ANO 2011) chválil pracovitost Gottwalda

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Na Soukenném náměstí v Liberci někdo v noci rozvěsil zhruba deset plakátů s oslavným textem o Klementu Gottwaldovi, který v roce 1986 napsal lídr hnutí ANO 2011 v Libereckém kraji a novinář Martin Komárek. Jsou tam také nalepené cedule s nápisem Gottwaldovo náměstí, jak se toto místo jmenovalo před sametovou revolucí. Akcí namířenou proti své osobě Komárek překvapený není. "Počítal jsem s tím, že se něco takového může objevit," řekl dnes.  

Martin Komárek (ANO 2011)

Martin Komárek (ANO 2011),zdroj: Isifa.com

Na plakátech je poupravený slogan hnutí "ANO, bude líp", na "ANO, bylo líp" s fotografií Komárka a textem označeným Gottwald taky makal. Na plakátu je zároveň článek, který vyšel v Mladé frontě 21. listopadu 1986. Text napsal tehdy pětadvacetiletý Komárek k 90. výročí narození Klementa Gottwalda. Autor plakátu v článku vypíchl některé pasáže. Například: "Gottwaldův odkaz není zdaleka pouze na papíře. Je i v myšlení a práci těch, kdo o něm dokáží přemýšlet, kdo se dokáží řídit jeho příkladem. Jako magnet předává svou přitažlivou sílu, tak ji předává tvořivý a lidský člověk přes bariéru času."

Na článek není dnes Komárek hrdý. "Stydím se přirozeně za něj, bylo to ale za komunismu, kdy jsme žili v nesvobodě a museli jsme se s tím nějak vyrovnat," uvedl. Podle něj se sice v tehdejší Mladé frontě snažili zmírňovat úroveň cenzury, jako úlitbu svobodnějšímu psaní ale prý museli občas napsat nějaký prorežimní článek. "Věřím, že lidé dobré vůle to pochopí a že když jsem 24 let dělal poctivého novináře ve svobodné Mladé frontě Dnes, tak mi to odpustí," dodal.

Vyvěšením plakátů se na podnět několika občanů začala zabývat městská policie. "Řeší to přestupkové oddělení, ale zatím jsme nezjistili žádné porušení zákona," řekla mluvčí libereckých strážníků Dana Bušková.

V Libereckém kraji budou voliči v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny vybírat z 18 kandidátních listin. Podle nedávného průzkumu České televize by hnutí ANO 2011 ve volbách skončilo druhé za ČSSD s podporou 19,5 procenta hlasů.

Tagy: ANO 2011 Parlamentní volby 2013 oportunismus

Zdroje: ČTK