Dnes je úterý 2. března 2021., Svátek má Anežka
Počasí dnes 1°C Skoro jasno

KSČM jdou do voleb s "druhou" Kočí

KSČM jdou do voleb s "druhou" Kočí
zdroj: Profimedia.cz

KSČM představila dalšího ze svých kandidátů pro podzimní volby, Josefa Vondrušku, podezřelého z někdejšího týrání politických vězňů. Podle politologa Zdeňka Zbořila je to muž na úrovni Kristýny Kočí nebo Víta Bárty. Další odborník, Miroslav Mareš, zase soudí, že jeho kandidatura může být pomyslnou vodou na mlýn těm, kteří se dlouhodobě snaží o pozastavení této strany.

V souvislosti se sílícími protivládními náladami v české společnosti, která proti kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho reformám po mnoha letech protestuje i aktivně demonstracemi v ulicích, sílí preference levice. Ač se řada českých politiků dlouhá léta snažila dosáhnout pozastavení činnosti KSČM, právě preference této strany sílí. Podle některých předvolebních výzkumů by ve volbách předstihla dokonce i ODS.

Na to, jak si vzrůstající popularitu udržet, či ji ještě zvýšit, mají komunisté různé recepty. Od kritiky vládního establishmentu až po nové tváře na svých kandidátkách.

Jednou z nich je i staronový politik Josef Vondruška, který bude figurovat na liberecké kandidátce pro podzimní volby. Jde o někdejšího poslance komunistické strany, který je podezřelý z toho, že se jako vězeňský dozorce podílel na bití politických vězňů.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,620 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma