Krteček zažije nová dobrodružství. V Číně

- Aktuality autor: var

Animovaná postavička Krtečka se dočká nových příběhů. Koprodukční smlouvu s největší čínskou televizí CCTV v příštím týdnu uzavře vnučka po legendárním animátorovi a režisérovi Zdeňku Milerovi Karolína Milerová.

Slavný Krteček ve dvou variantách, vlevo původní, vpravo současná verze

Slavný Krteček ve dvou variantách, vlevo původní, vpravo současná verze,zdroj: Profimedia.cz

Krteček v Číně patří mezi nejoblíbenější dětské postavičky, v nových příbězích se vedle něj objeví také panda. 

 

"Jsem strašně ráda, že se díky této smlouvě bude dědovo dílo a odkaz dále rozvíjet. Celou koprodukční smlouvu jsme dohadovali přes tři roky. Celkem desetkrát jsem kvůli tomu musela letět do Číny, a tak jsem ráda, že všechno nakonec dobře dopadlo," uvedla Milerová. Kontrakt s čínskou stranou podepíše v pondělí v Pekingu za přítomnosti prezidentů obou zemí. 

Hodnota smlouvy podle Milerové může dosáhnout stovek milionů korun.

 

CCTV má začít pracovat na nových dílech okamžitě po podpisu smlouvy. V plánu je také převést Krtečka do formátu 3D. Milerová na kontraktu s čínskou televizí ocenila mimo jiné to, že naváže na odkaz jejího předka. "Za CCTV totiž za celý projekt odpovídá paní, kterou můj dědeček osobně dobře znal a velmi její práci uznával. A úplně největší poctou je skutečnost, že v nových dílech bude vedle krtečka vystupovat i panda, která je pro Číňany posvátná," dodala Milerová. 

 

O projektu animovaného seriálu, v němž se vedle Krtečka objeví také panda, dnes při zahájení oficiální návštěvy Číny hovořil prezident Miloš Zeman s místopředsedou čínské vlády Ma Kchajem. 

Tagy: Čína krteček dětské knížky ČR animovaný film populární kultura

Zdroje: ČTK