Koruna posílila k euru, oslabila vůči dolaru

- Aktuality autor: Michal Polák

Koruna dnes lehce posílila k euru a oslabila vůči dolaru. V 17:00 byla proti středě k euru o čtyři haléře výše na 25,09 Kč/EUR a k dolaru naopak čtyři haléře ztratila na 20,37 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

 

"Česká koruna se ve čtvrtek obchodovala v úzkém pásmu 25,06 až 25,165 Kč/EUR bez výraznější tendence nahoru či dolů," uvedl Jiří Škop z Komerční banky. Z regionálních měn si připisoval zisky pouze maďarský forint, polský zlotý se podobně jako koruna odpoledne obchodoval blízko svých ranních úrovní, dodal.

Český statistický úřad dnes oznámil, že spotřebitelské ceny v Česku se v červenci proti červnu snížily o 0,1 procenta. Přispěly k tomu zejména nižší ceny potravin a pokles cen pohonných hmot. Meziroční inflace zpomalila z 3,5 procenta na 3,1 procenta a klesla na nejnižší úroveň v letošním roce. Korunu ale tato data nijak neovlivnila, míní Martin Prokop z Next Finance.

Dolar vůči euru mírně posílil, kolem 17:00 se obchodoval na 1,2310 USD/EUR. Podle Prokopa pomalu vyprchává optimismus z přislíbené akce Evropské centrální banky. "Mnohem víc se investoři zaměřují na reálná data z ekonomiky. Dnes byl největší zájem o data z Číny. Trhy počítaly s tím, že se čínský průmysl trochu 'zmátoří', ale opak byl pravdou. Čínský průmysl vykazuje již déle než rok pokles tempa svého růstu," poznamenal Prokop. Tak nějak se všem rozpustily naděje, že by Čína svou pomocí a poptávkou po evropských dluhopisech mohla vytáhnout eurozónu z dluhových potíží, dodal.

Tagy: Koruna Euro Dolar oslabení posílení

Zdroje: ČTK