Koalice bombardovala cíle v Tripolisu

- Aktuality autor: red

Libyjští povstalci se dnes ráno znovu zmocnili města Adžedábíja na východě země. Síly věrné vůdci Muammaru Kaddáfímu v tomto strategickém městě v pátek ostřelovala letadla mezinárodní koalice.

Dnes byly podle zpravodajů agentury AFP obranné pozice vládních sil u východní brány města prázdné a na místě byly jen ohořelé tanky. Zahraniční koalice dnes bombardovala vojenské cíle na východním předměstí libyjské metropole Tripolisu.

Rakety v akci

Adžedábíja leží asi 160 kilometrů jižně od bašty povstalců Benghází. Povstalci využili koaličních náletů a do města pronikli v pátek večer.

Podle AFP dnes Adžedábíjou zněly klaksony aut povstalců. Svědci agentuře Reuters však řekli, že západní brána je dál v rukou Kaddáfího sil.

Východní předměstí Tripolisu bylo cílem spojeneckých náletů už několikrát. Údery mířily hlavně na místní radarovou stanici. Ve čtvrti jsou ale i jiné vojenské objekty.

Mluvčí americké armády dnes ve Washingtonu oznámila, že koaliční síly za posledních 24 hodin podnikly 153 leteckých misí a vypálily 16 střel s plochou dráhou letu Tomahawk.

Cílem prý bylo hlavně Kaddáfího dělostřelectvo, mechanizované jednotky, velitelská stanoviště a infrastruktura.

Zdroje: ČTK