Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Ještě se můžeme vyhnout euru, tvrdí Klaus

Ještě se můžeme vyhnout euru, tvrdí Klaus
zdroj: tisková zpráva

Prezident Václav Klaus odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz - mimo jiné i na ten, zda je vůbec ještě možné vyhnout se přijetí společné evropské měny. Odpověděl: Ano, je.

Už při exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Klaus tvrdil, že nejvýhodnější by pro Česko byla varianta měnové výjimky, jakou má například Británie nebo Dánsko. Evropská unie podle něj u značné části české veřejnosti začíná ztrácet na atraktivitě. "Život v Unii už pro naše občany není souhrnem nereálných snů, které šířili naši euronaivisté. Je to život v realitě. V realitě byrokracie, centralismu, regulace," řekl.

A právě proti těmto aspektům by se Česko nemělo bát bojovat. Jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz položil Klausovi otázku: "Pane prezidente, lze se u nás euru ještě vyhnout?"

"Podle mne ano. Právě onou cestou opt-outu, který by bylo dobré sjednat." Vyjednávání by se měla chopit vláda Petra Nečase. Premiér se už nechal slyšet, že Česko euro nepřijme, dokud na to nebude po všech stranách absolutně připraveno. A to zatím není.

Celý článek na ParlamentniListy.cz