Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

Hašek proti Sobotkovi. Nechte pražskou ČSSD na pokoji, radí

Hašek proti Sobotkovi. Nechte pražskou ČSSD na pokoji, radí
zdroj: Mediafax

Jihomoravský hejtman a poslanec Michal Hašek se zapojil do dění okolo možné koalice občanských a sociálních demokratů na pražském magistrátu. Chce, aby poslední slovo měly místní organizace.

Tím se otevřeně zastal lidí okolo Petra Hulinského, upřednostňující staronové řešení. Podle politologa Josefa Mlejnka jde o chytrou taktiku, které Haškovi jistí pozice při jarní volbě předsedy proti Bohuslavu Sobotkovi. Ať už se bude volit přímo členskou základnou, nebo na sjezdu.

Povolební vyjednávání a magistrátní koalici v Praze nabírá obrátky. Projevilo se to i uvnitř samotné ČSSD. Resistence pražského šéfa socialistů Petra Hulinského vůči názoru centrálního vedení strany, které velkou koalici ODS a ČSSD odmítá, využil i jeden ze žhavých kandidátů na předsedu ČSSD Michal Hašek. Hlásá názor, že do radničních koalic by Lidový dům zasahovat neměl.

„Komunální koalice jsou věcí rozhodnutí na místní, nikoliv centrální úrovni. Pro ČSSD musí být prvořadé v Praze, Brně, Ostravě, Plzni či Ústí nad Labem a kdekoliv jinde. V každé, tedy i tzv. velké koalici s ODS jde o prosazení programových priorit a konkrétních záměrů, pro které získali kandidáti ČSSD hlasy od občanů a zastupitelské mandáty," nechal se slyšet Hašek.

Celý článek na Parlamentnilisty.cz