Dnes je středa 14. dubna 2021., Svátek má Vincenc
Počasí dnes 7°C Občasný déšť se sněhem

Dřevorubce na Holicku zabil strom

Dřevorubce na Holicku zabil strom
zdroj: tisková zpráva

Na pětatřicetiletého muže ve čtvrtek při těžbě dřeva na Pardubicku spadl strom. Zranění byla natolik vážná, že nepřežil. Informoval o tom lékař Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Otomar Kušička.

"Stalo se to v lese, kde se těží dřevo. Úmrtí je řešeno jako pracovní úraz," řekl Kušička.

Na místo byli přivoláni také hasiči, aby muže vyprostili. Pracovníci inspektorátu práce a policisté budou nyní zjišťovat, co se na místě stalo, zda muž či jeho kolega dodrželi zásady bezpečnosti práce.

Údajně v lese pracovali dva lidé na zakázku pro lesní společnost, která si je najala. "Tahle práce je docela nevyzpytatelná, zvlášť když se řeší kalamitní záležitosti, to znamená, že ty stromy už jsou třeba naprasklé," řekl Josef Roďan z Oblastního inspektorátu práce pro Královéhradecký kraj a Pardubický kraj.

V roce 2007 zemřelo v Pardubickém kraji při výkonu povolání devět lidí, následující rok jich bylo o čtyři více. Letos přišlo o život devět lidí, pět z nich zemřelo při dopravní nehodě, dva lidé spadli z výšky, jednoho člověka zavalil materiál a poslední nehoda se stala dnes, kdy muže zavalil strom, řekl Rodaň.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,920 26,020
USD 21,650 21,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma