Do mírnější věznice soud Kajínka nepustil

- Aktuality autor: art

Soud v Šumperku ve čtvrtek odmítl přesunout Jiřího Kajínka do věznice s mírnějším režimem. Nejslavnější český vězeň chtěl do věznice s dozorem. Soudní jednání se konalo v prostorách mírovské věznice, ze které Kajínek před necelými 15 lety utekl. 

Jiří Kájínek u soudu v roce 2006

Jiří Kájínek u soudu v roce 2006,zdroj: Profimedia.cz

Kajínek má možnost podat stížnost, zatím ale není jasné, zda tak učiní. Zřejmě nejslavnější vězeň v Česku si odpykává trest za dvojnásobnou vraždu z roku 1993. Dodnes ale tvrdí, že je nevinný.

Původně byl v nepřísnějším vězení, loni ho ale soud na jeho žádost přestěhoval do věznice s ostrahou, kterou chtěl zase vyměnit za ještě mírnější zařízení s dozorem.

"Zákon nepřipouští, aby z návrhu doživotně odsouzeného byl přeřazen z ostrahy do dozoru, za situace, kdy byl již předtím přeřazen ze zvýšené ostrahy do ostrahy," vysvětlil rozsudek soudce Lubomír Kozák.

Kajínek se loni v květnu přesunul z Rýnovic zpátky na Mírov, tentokrát do ostrahy, jenže podle něj se k němu dozorci chovají, jako kdyby byl nadále ve zvýšené ostraze.

"Vyrobili mi celu, která je zase v zesíleném stavebně-technickém zabezpečení. Jsem dvakrát denně vyveden, dvakrát denně mi celu proklepávají. Pořád mě někdo osahává, připadám si jak v gay klubu. Kdybych se dostal do věznice s dozorem, vzhledem k tomu, co by si na mě vězeňská služba vymyslela, byl bych tak reálně ve věznici s ostrahou," uvedl ve čtvrtek Kajínek.  

Tagy: Česko celebrity a slavní justice a soudy zločin a trest

Zdroje: ČTK