Do čela ministerstva kultury jmenoval prezident Hanákovou

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Prezident Václav Klaus dnes jmenoval Alenu Hanákovou novou ministryni kultury. Poslankyně Starostů a nezávislých (STAN) nahradila svého stranického kolegu Jiřího Bessera, který rezignoval kvůli kontaktům s podnikatelem Pavlem Hráchem, pravomocně odsouzeným za korupci.

Bývalý starosta Berouna rezignoval kvůli kontaktům s podnikatelem Pavlem Hráchem, který byl pravomocně odsouzen za korupci. Besser neuvedl v majetkovém přiznání, že figuruje v Hráchově společnosti, která koupila byt na Floridě.

Do čela ministerstva vybralo Hanákovou vedení STAN spolu s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Premiér Petr Nečas v neděli potvrdil, že s poslankyní už o jejím jmenování jednal. Na středečním jednání vlády už by nová ministryně měla být u projednávání návrhu zákona o vyrovnání s církvemi.

Třiapadesátiletá Hanáková byla loni v květnu jako bezpartijní na kandidátce TOP 09 zvolena do sněmovny, kde je mimo jiné členkou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a místopředsedkyní podvýboru pro kulturu. Než vstoupila do vysoké poklitiky, působila jako starostka Vizovic.

Tagy: odvolání rezignace Hanáková besser

Zdroje: ČTK