Do Berlína se sjedou čeští extremisté

- Aktuality autor: red

Až 150 pravicových extremistů z České republiky se údajně hodlá v sobotu připojit k akcím, které v Berlíně chystá německá krajní pravice. Napsal to dnes na svých internetových stránkách berlínský deník Tagesspiegel s odvoláním na bezpečnostní zdroje.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Extremisté z celého Německa a také z Česka údajně mají krajně pravicové Národnědemokratické straně Německa (NPD) v noci ze soboty na neděli pomoci s vylepením 40.000 plakátů před regionálními volbami. Zřejmě však nezůstane jen u plakátování.

Bude průvod?

Předseda berlínské organizace NPD Uwe Meenen dnes potvrdil, že do Berlína přijedou "kamarádi z Čech". Jejich počet odmítl uvést, stejně jako to, zda se kromě plakátovací akce uskuteční průvod neonacistů.

Podle berlínského listu je nepravděpodobné, že se čeští extremisté a jejich kolegové z Německa v Berlíně spokojí jen s vyvěšováním plakátů a se zajišťováním této akce.

Bezpečnostní experti předpokládají, že se radikálové chystají uskutečnit průvod s pochodněmi a bílými maskami, jak se to stalo už v noci na 1. května v Budyšíně. Tamní policie tehdy byla akcí zaskočena. Zopakování podobné akce, tentokrát v německé metropoli, prý nasvědčují interní materiály NPD a video na YouTube.

Tagy: Berlín pravice extremismus

Zdroje: ČTK