Záchranáři pomáhali dvěma Češkám ve Slovenském ráji a Malé Fatře

- Aktuality autor: red

Slovenští záchranáři dnes pomáhali dvěma českým turistkám v Malé Fatře a ve Slovenském ráji. Obě rekreantky si na túře zranily nohy, informovala horská služba. Dva případy zraněných českých rekreantů zaznamenali záchranáři také v pondělí.

V Malé Fatře na severním Slovensku vyrazila horská služba na pomoc 59leté Češce, která si na turistické stezce z osady Štefanová na Poludňový Grúň způsobila vážné poranění nohy. Záchranáři ji ošetřili a transportovali k lékařům.

Dopoledne ošetřili jedenáctiletou Češku, která si zranila nohu v roklině Suchá Belá ve Slovenském ráji a nebyla schopna pokračovat v túře. Záchranáři jí pomohli do osady Podlesok, kde ji předali do péče rodičům.

Vedle pomoci českým turistům zaznamenala slovenská horská služba v posledních dnech vícero záchranných akcí. Přispělo k tomu patrně lepší počasí po vytrvalém dešti v uplynulých dvou týdnech, který omezoval turistiku na slovenských horách. Turistické trasy ale nadále zůstávají kluzké. Horská služba upozorňuje na vyšší stav vody ve všech soutěskách ve Slovenském ráji a na špatný stav takzvaných zajištěných cest (ferat) nad řekou Hornád, kde si český turista v pondělí způsobil na noze tržnou ránu.

Tagy: zranění Češi

Zdroje: ČTK